Whatsapp : +90 555 259 22 50

ÜRETİM YÖNETİMİ

device-image

Gelişmiş Reçete

Gelişmiş Üretim Yönetimi modülü üzerinden tanımlanan reçeteler ile üretim işlemine giren, çıkan, fire verilen, yarı mamül olarak çıkan malzemelerin miktarları formüllerle belirlenebilir. Bu formüllerde malzemelerin en, boy gibi boyut bilgileri, sipariş entegrasyonu ile geliyor ise sipariş satırında malzeme için girilen 5 boyut değerleri ve dinamik alan değerleri kullanılabilir.

Üretim ve İş Emirleri

Her bir sipariş alınan malzeme için üretim emri ve bu üretim emrinde seçilen reçeteye bağlı olarak hangi iş istasyonunda hangi operasyonun hangi malzemelere uygulanacağını bildiren alt iş emirleri otomatik olarak tanımlama imkanı.

Sipariş Entegrasyonu

Ön muhasebe sistemi üzerinden aldığınız siparişler ile entegrasyon sağlanır. Alınan siparişler üzerinden direkt üretim emirleri verilebilir ve sipariş listesinden ilgili üretimin durumu anlık takip edilebilir. Üretim esnasında operatörler üretim işleminin hangi müşteri siparişi için olduğunu takip edebilirler.

Maliyet Analizi

Üretim Emri, İş Emri ve Üretim Reçetesi bazında maliyet analizi yapılabilir. Tanımlanan maliyet atamalarına göre mamül maliyetine istasyonların amortisman maliyetleri, elektrik harcamaları, gaz harcamaları, çalıştıkları süre için operatör maliyetleri gibi farklı maliyetler eklenerek maliyet analiz raporu alınabilir.

Operatör bazında işlem takibi

İş istasyonlarında çalışan operatörlerin (personeller) yaptıkları işlem girişleri sonrası hem iş emirlerinin durumu, hem üretim emrinin durumu, hep ilgili sipariş üzerinden durum takip edilebilir. Bu işlemler sonrası barkod etiket basımı yapılabilir ve istenirse operatör performansları takip edilebilir.

Operasyonlar, Rotalar, İş İstasyonları, Kalite Kontrol

İmalathanede veya fabrikada bulunan tezgahlar ve makineler için iş istasyonu tanımı, personeller için operatör tanımı, yapılan işlemler için operasyon tanımı, operasyonların sıralamasını belirtmek üzere rota tanımı, operasyonlar üzerinde yapılacak olan kalite kontrol kartları ve kalite kontrol fiş tanımları gelişmiş üretim modülü içinde tanımlanabilir.

device-image
Üretim süreciniz ister basit bir bileşenler topluluğu olsun, ister çoklu süreçlerin ve kaynakların programlanmasını ve izlenmesini gerektiriyor olsun. FHOME size yardımcı olabilir.

Zaman

Çalışanlarınızı ve üretim varlıklarınızı gerçek zamanlı olarak planlamanıza olanak tanır, böylece daha az çalışma süresi, müşteri ve personel bekleme sürelerinin kısalması sağlanır. Tüm süreç son derece verimli hale gelir.

İş Maliyetlendirme

Öğe maliyetleri değiştikçe, işçilik maliyetleri uygulandığında, yapılan ve girilen ürünler ile satın alınan ürünlerle birlikte, sürekli olarak güncellenen toplam iş maliyeti ile birlikte son derece doğru iş maliyeti.

Barkodlu İmalat

Bu, kuşkusuz tüm üretim, toplama ve paketleme işlemlerinde insan hatasını neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı için, en iyi otomatik üretim ve depo özelliklerinden biridir.

Taahhüt Yok - Ödeme Bilgisi Yok Ücretsiz Dene Demo Talebi