Whatsapp : +90 555 259 22 50

post-thumb2

OTOMATİK TANIMA VE VERİ TOPLAMA TEKNOLOJİLERİ (OT/VT TEKNOLOJİLERİ)

Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama (OT/VT), nesneleri otomatik olarak tanımlayan, ilgili verileri toplayan, depolayan ve verileri doğrudan bilgisayar sistemlerine giren bir teknolojidir. Otomatik Tanımlama veya Otomatik Kimlik veya Otomatik Veri Yakalama veya Barkod Sistemleri olarak da bilinir. Çoğu durumda, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama (OT/VT) sistemleri, insan müdahalesi olmadan çalışır. Eğer insan müdahalesi gerektiriyorsa; bu, barkodlu ve OT/VT donanımlı bir öğeyi tarayan bir donanım yardımıyla olabilir.

post-thumb2

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA - ERP NEDİR?

Günümüzün yüksek rekabetçi iş ortamında, kurumsal kaynak planlaması tartışmasız daha da kritik bir önem arz etmektedir. Artık birçok endüstride bulunan her büyüklükteki şirket; ürünlerine yönelik müşteri taleplerini karşılamak, envanterleri kontrol etmek, tüm tedarik zincirlerini yönetmek, maliyetleri azaltmak ve tedarik zinciri kesintilerini önlemek de dahil olmak üzere pazar değişikliklerine yanıt vermek için kurumsal kaynak planlama (ERP) tabanlı sistemlere güveniyor. Bu makalede; “kurumsal kaynak planlaması (ERP) nedir?” ve ERP sistemlerinin işletmenize nasıl fayda sağlayacağı konusunda bilgi edinebilirsiniz.

post-thumb2

MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMA (MRP) NEDİR?

Günümüzün yüksek rekabetçi iş ortamında, üretim verimliliği tartışmasız daha da kritik bir önem arz etmektedir. Artık birçok endüstride bulunan her büyüklükteki şirket; ürünlerine yönelik müşteri taleplerini karşılamak, envanterleri kontrol etmek, tüm tedarik zincirlerini yönetmek, maliyetleri azaltmak ve tedarik zinciri kesintilerini önlemek de dahil olmak üzere pazar değişikliklerine yanıt vermek için malzeme ihtiyaç planlama (MRP) tabanlı sistemlere güveniyor. Bu makalede; “malzeme ihtiyaç planlama (MRP) nedir?” ve MRP sisteminin temel özellikleri, avantajları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

post-thumb2

2021’İN EN FAYDALI 12 BLOG İÇERİĞİ

2021 sona erdiği ve 2022 yılına girdiğimiz şu günlerde, geride bıraktığımız yılı düşünmenin zamanı geldi. Zorluklar, anma törenleri, engeller ve kutlamalarla dolu 12 ay, kesinlikle bilgilendirici ve aydınlatıcıydı, aynı zamanda sinir bozucu ve dayanılmazdı. 2021'de ele aldığımız tüm blog konularını bu yazımızda ele almak istedik. Beğeneceğinizi umuyoruz.

post-thumb2

E FATURA GEÇİŞ ZORUNLULUĞU

"Elektronik fatura" veya "e-fatura" yeni bir kavram olmamakla birlikte, ülkemizde 510646 mükellef e fatura uygulamasını kullanmaktadır. Ancak bu tanıma tam olarak neyin girdiği konusunda hala bazı karışıklıklar vardır. Burada terimle ilgili bazı soruları yanıtlıyor ve yaygın olarak kullanılan diğer fatura türlerine kıyasla e-faturalandırmanın faydalarını inceliyoruz.

post-thumb2

RESTORANINIZ İÇİN UYGUN SİPARİŞ PROGRAMI NASIL KURULUR?

Bugün restoran siparişi için online sipariş ve teslimatında iştah artmaya devam ediyor ve yakın zamanda azalması pek olası değil. Bu pastadan bir dilim isteyen restoran sahipleri, bir online sipariş sistemi kurmalı, yoksa müşterilerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Bir çevrimiçi sipariş platformu kurmak, restoran işletmeniz için ek bir gelir akışı sağlar ve size zaten zorlu bir pazarda rekabet etme şansı verir. İster kolaylık ve rahatlık, ister mümkün olduğunca fazla kâr elde etmek isteyin, restoranınız için en uygun siparişi benimsemenin bir yolu var. Restoranınız için uygun sipariş sistemi kurarken uygulayabileceğiniz üç yaklaşımımız var.

post-thumb2

SOSYAL MEDYADA NASIL BAŞARILI OLUNUR?

Bugün içinde yaşadığımız hızla değişen, dijital dünyada; özellikle çok daha büyük markalarla rekabet etmek zorunda olduğunuz, yerel bir küçük işletmeyseniz, bir sosyal medya işbirliği ve onay süreci ile pazarlama yönetiminizi tekrar rayına oturtun. Bu makalemizde; işletmenizin gelişmesini destekleyecek, sosyal medya başarısını tanımlamanıza, görselleştirmenize ve sürdürmenize nasıl yardımcı olacağının cevabını bulabilirsiniz.

post-thumb2

3-2-1 VERİ YEDEKLEME KURALINI UYGULAMA

Finansal kayıtlara, müşteri verilerine, sözleşmelere ve daha fazlasına erişemeyeceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Veya daha da kötüsü, sisteminizin verilerinin donanım veya yazılım arızası nedeniyle zarar gördüğünü veya bilgisayar korsanları tarafından rehin tutulduğunu öğrenmek? Siz şuan bu makaleyi okurken, milyonlarca KOBİ bilgisayar korsanları tarafından hedef alınıyor! Bir veri yedekleme planı geliştirmek ve uygulamak için her zamankinden daha fazla neden var.