Whatsapp : +90 555 259 22 50

post-thumb2

BİLGİSAYAR YAVAŞLAMASINA SEBEP OLAN NEDENLER VE BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA

Yavaş çalışan masaüstü bilgisayar ve notebook bilgisayarlar, geçtiğimiz birkaç yıl içinde yeni bir bilgisayar üzerinde çalışmaya başlamadıysanız, düşündüğünüzden daha normaldir ve şu anda gerçekten bir tane kullanıyor olma ihtimaliniz vardır. Ancak yavaşlık sadece normal aktivitenizden de kaynaklanmaktadır : programları çalıştırmak, internette gezinmek ve sabit diskinizi yavaş yavaş doldurmak.

post-thumb2

CRM (MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ)

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), şirketlerin müşteri yaşam döngüsü boyunca müşteri etkileşimlerini ve verilerini yönetmek ve analiz etmek için kullandıkları uygulamaların, stratejilerin ve teknolojilerin birleşimidir. Amaç, müşteri hizmetleri ilişkilerini geliştirmek ve müşteriyi elde tutmaya yardımcı olmak ve satış büyümesini sağlamaktır. Yani işinizi büyütmek için iş ilişkilerinizi geliştirmek.

post-thumb2

TEKNOLOJİNİZLE GÜVENLİ TATİL

Yaz, seyahat etmenin ve tatilin tadını çıkarma zamanıdır. Ancak bu işin yavaşlayacağı anlamına gelmez. Veya önemli maillerin gelmeyi bırakacağı ya da toplantıları geri çevireceğiniz. Kiralık yazlığınızda ya da otelde bir uzak ofis kurmadan önce, tatilde teknolojinizle güvenli seyahat edebilmek için derlenen bu ipuçlarına göz atın.

post-thumb2

BARKOD SİSTEMİ NEDİR? NE İŞE YARAR? NASIL ÇALIŞIR?

Barkod Sistemleri; kuşkusuz tüm üretim, toplama ve paketleme işlemlerinde insan hatasını neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı için, en iyi otomatik üretim ve depo çözümlerinden biridir. Süreç otomatik olduğu için bilgi hızlı ve doğru şekilde toplanır. Bu nedenle hemen hemen her alanda barkod sistemleri kullanılmaktadır.

post-thumb2

E ARŞİV FATURA SINIRI

Dijitalleşmenin artması ve kağıt belgelerin azalmasıyla, hem kamu hem de özel kuruluşlarda elektronik belge yönetimi giderek daha fazla kullanılıyor. E-fatura uygulamasına zorunlu olarak geçişte, yıllık ciro limitleri kademeli olarak düşürülmektedir. Keza e-arşiv için de aynı durum söz konusudur. Bu makalede; 2022 yılı zorunlu e fatura ve e arşiv kesme limitleri konusunda bilgi edinebilirsiniz.

post-thumb2

OTOMATİK TANIMA VE VERİ TOPLAMA TEKNOLOJİLERİ (OT/VT TEKNOLOJİLERİ)

Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama (OT/VT), nesneleri otomatik olarak tanımlayan, ilgili verileri toplayan, depolayan ve verileri doğrudan bilgisayar sistemlerine giren bir teknolojidir. Otomatik Tanımlama veya Otomatik Kimlik veya Otomatik Veri Yakalama veya Barkod Sistemleri olarak da bilinir. Çoğu durumda, Otomatik Tanımlama ve Veri Toplama (OT/VT) sistemleri, insan müdahalesi olmadan çalışır. Eğer insan müdahalesi gerektiriyorsa; bu, barkodlu ve OT/VT donanımlı bir öğeyi tarayan bir donanım yardımıyla olabilir.

post-thumb2

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA - ERP NEDİR?

Günümüzün yüksek rekabetçi iş ortamında, kurumsal kaynak planlaması tartışmasız daha da kritik bir önem arz etmektedir. Artık birçok endüstride bulunan her büyüklükteki şirket; ürünlerine yönelik müşteri taleplerini karşılamak, envanterleri kontrol etmek, tüm tedarik zincirlerini yönetmek, maliyetleri azaltmak ve tedarik zinciri kesintilerini önlemek de dahil olmak üzere pazar değişikliklerine yanıt vermek için kurumsal kaynak planlama (ERP) tabanlı sistemlere güveniyor. Bu makalede; “kurumsal kaynak planlaması (ERP) nedir?” ve ERP sistemlerinin işletmenize nasıl fayda sağlayacağı konusunda bilgi edinebilirsiniz.

post-thumb2

MALZEME İHTİYAÇ PLANLAMA (MRP) NEDİR?

Günümüzün yüksek rekabetçi iş ortamında, üretim verimliliği tartışmasız daha da kritik bir önem arz etmektedir. Artık birçok endüstride bulunan her büyüklükteki şirket; ürünlerine yönelik müşteri taleplerini karşılamak, envanterleri kontrol etmek, tüm tedarik zincirlerini yönetmek, maliyetleri azaltmak ve tedarik zinciri kesintilerini önlemek de dahil olmak üzere pazar değişikliklerine yanıt vermek için malzeme ihtiyaç planlama (MRP) tabanlı sistemlere güveniyor. Bu makalede; “malzeme ihtiyaç planlama (MRP) nedir?” ve MRP sisteminin temel özellikleri, avantajları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

post-thumb2

2021’İN EN FAYDALI 12 BLOG İÇERİĞİ

2021 sona erdiği ve 2022 yılına girdiğimiz şu günlerde, geride bıraktığımız yılı düşünmenin zamanı geldi. Zorluklar, anma törenleri, engeller ve kutlamalarla dolu 12 ay, kesinlikle bilgilendirici ve aydınlatıcıydı, aynı zamanda sinir bozucu ve dayanılmazdı. 2021'de ele aldığımız tüm blog konularını bu yazımızda ele almak istedik. Beğeneceğinizi umuyoruz.